Jaro 2018

Poslední prosincový koncert byl úspěšný a jeho závěr doslova euforický. Panský sál v bystřickém Edenu byl zcela zaplněný, Akvartetu se skutečně podařilo přednést technicky i interpretačně náročnou Mendelssohnovu symfonii bez větších zaváhání, ke spokojenosti vlastní i publika. Houslisté, pan Josef Havel a Lenka Filipová zahráli své sólové party v Bachově dvojkoncertu sebejistě, Ravelova Pavana se taky povedla a líbila. Náš dirigent, Ondra Kunovský, předvedl vynikající koncentraci a jisté vedení. Všichni jsme si tak sáhli si na vysokou laťku.

Jako vždy byl tento úspěch vykoupen tvrdou prací všech členů Akvarteta i našich hostů.

J. B. Pergolesi zdroj Wikipedie

J. B. Pergolesi zdroj Wikipedie

Přes svátky jsme si odpočinuli, a od nového roku už zase pracujeme dál. Tentokrát na podstatně klidnějším tématu, Stabat Mater Giovanni Battisty Pergolesiho z roku 1736. Stabat Mater je napsané pro duet (soprán a alt), basso continuo a smyčcový orchestr a je už po generace velmi známé a oblíbené. Jean Jacques Rousseau toto dílo dokonce označil jako “nejdokonalejší a nejjímavější duetto, které kdy vzešlo z pera skladatele”.

My důstojnosti tohoto díla i jeho tématu rozumíme a cítíme vůči němu respekt. Nepochybujeme, že se nám podaří jej do jara 2018, na kdy chystáme jeho uvedení, nastudovat v zamýšleném provedení.

Ohledně obsazení experimentujeme tentokrát s takovou realizací general basu, která počítá s varhanami, kytarou a případně i se spinetem.

 

 

Příspěvek zveřejněný v rubrice Sezóna. Přidat záložku odkaz.