Komořinka s Akvartetem 2024

Komořinka s Akvartetem 2023

Komořinka s Akvartetem 2024

Přípravy na sedmý ročník letního festivalu komorní hudby Komořinka s Akvartetem 2024 jsou v plném proudu. Letos festival proběhne v týdnu od pondělí 8.7. do pátku 12.7.2024. I letos se všechny festivalové koncerty uskuteční v kostele sv. Václava v obci Dolní Čepí, každý den ve 20:00.

Na přípravě detailních programů jednotlivých koncertů stále pracujeme, ale už teď můžeme prozradit základní koncepci festivalu.

V pondělí 8. července budeme mít čest přivítat skvělé moravské profesionály: houslistu Pavla Fajtla, violistu Karla Plocka a varhaníka Martina Jakubíčka, kteří nám zahrají výběr ze zejména starší instrumentální hudby.

V úterý 9.7. se uskuteční už tradiční jazzový koncert kapely Srnčí a Kočičí.

Ve středu na festivalovém pódiu uvítáme letošní absolventku Konzervatoře Brno, výtečnou violoncellistku Štěpánku Plockovou. Štěpánku jsme měli možnost si poslechnout i loni jako cellistku Piu Tria, letos nám Štěpánka zahraje sólový violoncellový recitál. Už se těšíme.

Čtvrteční vokální večer bude zvlášť pestrobarevný. Chystáme jej v duchu romantických písní a vokálních duet a trií. Některé kusy se chystáme provést s doprovodem malého smyčcového orchestru.

Komořinku 2024 uzavře v pátek 12.7.2024 závěrečný koncert, na kterém vystoupí frekventanti a lektoři workshopů komorní hry, které i letos v rámci festivalu poběží.

Klavírní korepetici festivalu zajistí i letos báječná Jitka Houfová, korepetitorka ND Brno.

Na festival chystáme i několik překvapení, k potěšení našemu i našeho váženého publika, mezi které vás srdečně zveme.

Sledujte naše stránky www.akvarteto.cz a Facebook, kde brzy zveřejníme podrobnější program festivalových koncertů.

Letos festival chystáme za podpory obcí Ujčov a Nedvědice a města Nové Město na Moravě.

Logo pro web GIF. Autor: Kateřina RossiTakže pište si do diářů: druhý červencový týden, po Pernštejnských slavnostech či po Novoměstském Slunohraní, zavítejte do románského vesnického kostela sv. Václava v malebné obci Dolní Čepí poslechnout si živou komorní hudbu.

Těšíme se na vás!