Komořinka s Akvartetem: letní týden plný hudby

Komořinka s Akvartetem 2018, design by Viki

Akce Komořinka s Akvartetem, kterou organizujeme ve spolupráci s obcí Ujčov, se blíží. Do prvního červencového týdne nám zbývá už jen krátký čas, a my máme pro vás krátké představení programu hudebních večerů, na které vás už teď srdečně zveme.

Hudební setkávání se uskuteční ve dnech 2.7. až 6.7.2018 v kostelíku svatého Václava v Dolním Čepí.


úterý 3.7.2018 v 20:00 – barokní večer

zdroj: Wikipedie

Na koncertu zazní Stabat Mater od Antonia Vivaldiho, v podání mladé mezzosopranistky Kristýny Klimešové a ostatních muzikantů setkání. Na koncertu zazní i další věci, zmiňme Vivaldiho trio pro housle, kytaru a cello, kytarové preludium Hectora Villa Lobose. A možná přichystáme i další překvapení.

 


čtvrtek 5.7.2018 v 20:00 – jazzová noc

Těšíme se na vystoupení jazzového tria Srnčí a kočičí.logo_srnci_kocici

„Srnčí a kočičí“ je mladé (vznikem) amatérské uskupení přátel z malé vsi na Vysočině, které spojila záliba v tradičním jazzu. Trpělivě se snaží objevovat krásy hudební improvizace v lesní zkušebně a následně se o ně podělit s podobně laděnými posluchači. Jak už to v jazzu bývá, každé vystoupení je jedinečné, odrážející konkrétní náladu, prostředí a inspiraci.SrnciKocici koncert 1.6.2018

 

 

 


 

pátek 6.7.2018 20:00 – Komořinka s Akvartetem

Logo pro web PNG. Autor: Kateřina Rossi

Závěrečný koncert akce, na kterém představíme výsledek naší týdenní práce. Hrát budeme některé ze smyčcových kvartetů a trií, ať už z období ranného romantismu nebo moderny 20.století. Pracujeme na Schubertově smyčcovém kvartetu Smrt a dívka, úžasném triu Gideona Kleina, triu pro klavír, violu a cello našeho dirigenta Ondřeje Kunovského a na dalších věcech.


 

komorinkaPlakat

Příspěvek zveřejněný v rubrice Koncerty. Přidat záložku odkaz.