Sezóna 2016 / 2017

Sezónu 2016/2017 jsme se rozhodli naplánovat ještě barevněji než tu loňskou, kterou jsme slavnostně zakončili posledním koncertem. Nadcházející sezóna bude i členitější, chceme ji rozdělit na zimní a letní část.

Pro začátek jsme si ke studiu vybrali starou hudbu, konkrétně Concerto grosso č. III v c-moll italského skladatele Arcangela Corelliho, Concerto III G-dur Antonia Vivaldiho a renesanční skladbičku Adriana Banchieriho. Studovat jsme tuto nádhernou muziku začali v rozšířené sestavě s kytarou, která nám bude imitovat cembalová arpeggia a doplní basso continuo.

Zatímco loni jsme se na složité muzice vzájemně výborně poznali, vypilovali si způsob práce a nahlédli na samotný okraj našich limitů, letos bychom chtěli na téhle skvělé zkušenosti postavit solidní stavbu technicky i interpretačně neméně náročných kusů královské formy barokního koncertu. Zatímco romatika snesla hodně improvizací a interpretační volnosti, od baroka si slibujeme osvojit si disciplínu v tónu, artikulaci a frázích. Už se těšíme!

Tyto dva barokní koncerty bychom chtěli zahrát na adventním koncertě v prosinci 2016.

zdroj: Wikipedie

A. Vivaldi, zdroj: Wikipedie

zdroj: wikipedie

A. Banchieri, zdroj: wikipedie

zdroj: Wikipedie

A. Corelli, zdroj: Wikipedie

 

 

 

Příspěvek zveřejněný v rubrice Sezóna. Přidat záložku odkaz.