Pozvánka na koncerty festivalu Komořinka s Akvartetem 2019

Akvarteto zve své příznivce na letní koncerty druhého ročníku festivalu Komořinka s Akvartetem. Festival organizujeme ve spolupráci a za podpory obce Ujčov.

V roce 2019 se festival uskuteční ve druhém červencovém týdnu, od pondělí 8.7. do pátku 12.7.2019. Stejně jako loni se zkoušky i koncerty odehrají v kostelíku svatého Václava v Dolním Čepí.


 

Ve středu 10.7. zveme zejména příznivce jazzu a vtipného a inteligentního slova na Večer s Flaškou, což bude čtení textů mladého fejetonisty Jana Flašky prokládané akustickým jazzem. Vystoupí paní Jana Mokrá a jazzový kvartet Srnčí a Kočičí.

Ve čtvrtek 11.7. uskutečníme koncert převážně sólistů, doprovázených klavírem. Představí se ruská houslistka paní Svetlana Sadiková, na klavír doprovodí korepetitor pan Jan Podkalský. Velmi se těšíme na vystoupení pana profesora Václava Bernáška z pražské Akademie múzických umění, českého violoncellisty, mj. zakladatele Kocianova kvarteta, který si spolu s Vandou Teocharisovou zahraje barokní i romantický repertoár pro dvě cella.

Festival uzavřeme závěrečným koncertem v pátek 12.7. Jádrem koncertu bude smyčcový kvartet Antonína Dvořáka F-dur známý jako Americký a první věta ze smyčcového kvintetu Franze Schuberta C-dur pro dvoje housle, violu a dvě violoncella, který hudebníci připraví za přispění pana profesora Bernáška.

Všechny koncerty se uskuteční ve 20:00 v kostelíku sv. Václava v Dolním Čepí. Vstupné dobrovolné na podporu rozvoje kultury naší obce a širšího regionu.

Příjďte!

Komořinka s Akvartetem 2019: pozvánka

Komořinka s Akvartetem 2019: pozvánka

One thought on “Pozvánka na koncerty festivalu Komořinka s Akvartetem 2019

  1. Dovolujeme si upozornit návštěvníky našeho festivalu Komořinka s Akvartetem 2019 na uzávěrku silnice II/387 Ujčov – hranice Kraje Vysočina/JmK.
    Ze směru z Bystřice nad Pernštejnem jeďte po silnici č. 19 přes Štěpánov nad Svratkou tak jak jste zvyklí, v Ujčově odbočte druhou odbočku vlevo za hřištěm na úzkou cestu a pokračujte po ní podél řeky Svratky až do Dolního Čepí.
    Ze směru z Nedvědice je nutné využít objížďku přes Chlébské. Projeďte celou obcí Chlébské a poslední zahněte vlevo na poslední odbočce v Chlébském. Dojedete k partizánskému památníku, pokračujte vlevo až do Dolního Čepí.


Comments are closed.